تالار اهورا

star_rate

کارفرما: تشریفات بختیاری

موقعیت: ورامین ، قوئینک زهری، تالار اهورا

متراژ: 6000 متر مربع

سال: 1398

star_rate

توضیحات پروژه:

زمین پروژه اهورا 6000 متر است که در سال 1386 به صورت تالار باغ طراحی گردید به این گونه که باغ در قسمت ورودی و سپس ساختمان تالار ، و اتاق های مربوط به خدمات آشپزخانه و سردخانه و … در قسمت انتهایی سالن و به صورت مجزا قرار داشت.

در سال 1398 بازسازی سالن اصلی و  طراحی و اجرای فضای الحاقی  تالار اهورا توسط دفتر معماری آبان طرح ایوان  انجام شد.

تالار اهورا در سال 1398 توسط دفتر معماری آبان طراحی شده است

بدین ترتیب که  طراحی و اجرا نما ، محوطه سازی ، طراحی دکوراسیون داخلی در امر بازسازی صورت گرفت .  زمان موجود برای امر بازسازی سالن اصلی و طراحی و اجرای فضای الحاقی تنها 40 روز بود. ( به دلیل کاربری خدماتی تالار اهورا ) که با توجه به زمان محدود جزئیات غیر ضروری کار حدف گردید.

نمای اصلی تالار نیز به سبک مراکشی که سبکی منحصر به فرد از زیر شاخه های معماری اسلامی است ، با حداکثر زیبایی و جزئیات کم طراحی گردید از نشانه های بارز این سبک رنگ سفید شاخص آن و سقف بلند و ورودی های طاق دار است که همانطور که در تصاویر  مشاهده میکنید این ویژگی های بارز  در طراحی نمای تالار اهورا کاملا مشهود است.

 برای اجرای نما از سنگ تراورتن استفاده شده است که به دلیل مقاومت، صیقل پذیری آسان و زیبایی که دارد در امر نمای ساختمان بسیار محبوب و رایج است. طراحی و اجرا محوطه نیز کاملا هماهنگ با ساختمان تالار اهورا و با استفاده از همان متریال  انجام شده است .

به لحاظ فضاهای مختلف این پروژه و محدودیت زمانی  خدمات ارائه شده در آن متفاوت از پروژه های دیگر دفتر آبان است. طراحی نقشه های فاز دو، طراحی و دکوراسیون داخلی  سالن اصلی ( پتینه کاری ، آیینه کاری، گچ کاری) ، طراحی و اجرای  نما، طراحی و اجرای  محوطه تالار، نظارت بر اجرای طرح و مشاوره و نظارت بر تمامی خریدها از جمله خدماتی است که در پروژه تالار اهورا  ارائه شده است.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
فهرست
آیا سوالی دارید؟