ویلا رج

star_rate

کارفرکا: آقای رجبی

موقعیت: جزیره کیش، شهرک میرمهنا، فاز F3 ، قطعه 587

متراژ: 420 متر مربع

سال: 1394

star_rate

توضیحات پروژه:

طراحی و ساخت ویلا رج در سال 1394 به اتمام رسید.

این ویلا با مساحت قطعه 420 متر مربع و زیر بنا 252 متر مربع در 2 طبقه طراحی و اجرا شده است .

طراحی ویلا رج کاملا مطابق با سلایق و نظرات کارفرما از جمله حفظ و ایجاد محرمیت در معماری تهیه گردید.

معماری ایجاد شده در این پروژه میبایست از سه فیلتر، رعایت قوانین حاکم بر منطقه ( ضوابط شهرسازی )، تأمین خواسته ها و نیاز کارفرما ( داشتن ساختمانی مدرن و در عین حال توجه به معماری سنتی ایران و کاربردی بود فضاهای داخلی پروژه )، سازگاری با شرایط اقلیمی منطقه ( گرما و تابش شدید آفتاب )، عبور میکرد که در نهایت تاثیر هر کدام از این عوامل به سهم خود بر روی پروژه منجر به شکل گیری ایده اصلی طرح شد.

برای رعایت ضوابط شهرسازی منطقه مبنی بر لزوم شیبدار بودن ، سقف ساختمان به صورت شیب دو طرفه در نمای شرقی و غربی در نظر گرفته شد، جهت تأمین نیازهای کارفرما در طراحی پلان تلاش شد ضمن توجه به خواسته های کمی و کیفی کارفرما از فضاهای داخلی با ایجاد فضاهای عمومی و خصوصی به حفظ محرمیت در داخل ساختمان پاسخ داده شود.

همچنین در شکل ظاهری ویلا رج از ترکیب دو حجم ساده، نمایی مدرن به وجود آمد. در نمای بیرون به دلیل نزدیک بودن ساختمان به حریم خیابان و وجود ارتباط بصری مستقیم از بیرون به داخل ساختمان ، با استفاده از شناسیر که در معماری جنوب ایران استفاده میشد، پوسته آجری ایجاد شد تا به حفظ محرمیت کمک کند.

همچنین شناسیر موجب جلوگیری از تبادل سریع حرارتی ، تصفیه نور و جلوگیری از نفوذ خیره کننده ، ایجاد سایه روی بازشوها و بدنه ها، کاهش رطوبت از طریق کنترل جریان هوا، هدایت باد به سمت فضای داخلی و امکان بهره بردن از تهویه دو طرفه خواهد گردید.

فهرست
آیا سوالی دارید؟